O nás

Společnost Alternativa s.r.o. byla založena v roce 1993 jako nakladatelství, specializující se na literaturu z oblasti alternativní medicíny, homeopatie, filosofie a spirituality. Během našeho téměř třicetiletého působení jsme vydali množství knih z široké oblasti alternativní medicíny a spirituality. Především se však soustřeďujeme na vydávání odborných homeopatických publikací a naše knihy dnes tvoří základ knihovny většiny českých homeopatů. Náš e-shop je hlavním obchodem s homeopatickou odbornou literaturou v ČR i SR.

Již v roce 1993 jsme organizovali ve spolupráci s londýnskou Faculty of Homeopathy vzdělávací kurzy pro naše lékaře a od roku 1996 provozujeme Homeopatickou akademii, tříleté studium homeopatie, které je otevřeno všem zájemcům o tento obor. Kromě předních českých lektorů zde pravidelně působí nejznámější světoví homeopaté např. z Velké Británie, Německa, Indie, Holandska, USA či Rakouska.

Vyvinuli jsme původní český homeopatický program KENT a v nedávné době naprosto nový moderní software HOMEO, který čerpá z velkého objemu námi do češtiny přeložené  homeopatické literatury (cca 10 tis. stran). V minulosti jsme vydávali časopis Homeopatie a provozujeme největší homeopatický web v ČR www.homeopatie.cz

Od roku 2002 Alternativa organizuje aktivity v oblasti autopatie, nové celostní léčebné metody vyvinuté na základech homeopatie.